הדרכת הורים - מתי?

בחייו של כל הורה יש רגעים של תסכול, חוסר ודאות, ייאוש או כעס. יש מצבים בהם אנחנו כהורים מרגישים
חסרי אונים, לא מבינים מה קורה לנו ולילדינו, חוששים לעשות טעות ולגרום נזק. לפעמים אנחנו עושים את
כל מה שצריך, ועדיין התחושה היא של מבוי סתום. 

חלמת על הורות מאושרת, אבל המציאות התבררה כשונה? איך להבין יותר טוב את הילד או הילדה?
איך לעזור להם במצבים מאתגרים? איך להתגבר על קשיי ההורות? איך להתעמת פחות וליהנות יותר במערכת
היחסים עם הילדים? איך להחזיר את שמחת ההורות? 

הדרכת הורים2.jpg

אפשר לחפש דרכים באופן עצמאי. באינטרנט ובספרות יש מידע שימושי רב והמלצות להורים במגוון תחומים. הקושי הוא, שלעתים קרובות, באופן כזה לא ניתן למצוא תשובות לשאלות ספציפיות, תשובות שיאפשרו לך לדייק ולהצליח עם הילדה או הילד הפרטיים שלך.
הדרך היעילה בהרבה היא לפנות לעזרה מקצועית. הדרכת הורים מומלצת כאשר אתם כהורים מרגישים שקשה לכם ואתם זקוקים לייעוץ, כלים נוספים ותמיכה רגשית. ידע וניסיון של איש מקצוע המכווננים באופן רגיש לקשיי ההורות שלכם, יאפשרו לכם להגיע לפתרון המותאם למשפחה.
 

מה בעצם עושים במסגרת הדרכת הורים?

המטרות של הדרכת הורים יכולות להיות שונות, ויש מספר דרכים להעביר ולעבור הדרכת הורים. בקליניקה שלי, אני מציעה שלוש אפשרויות עבודה משותפת כאשר השילוב ביניהן באופן ייחודי אליכם מאפשר הגדרת מטרות ברורה ומסלול עבודה או טיפול שמתאים לכם ולמשפחתכם, כזה שמשתלב בחייכם ותומך בכם ובתהליך בו בחרתם.

אפשרות אחת היא הדרכת הורים לימודית, תכליתית, התנהגותית, והיא כוללת מתן כלים פרקטיים מותאמים, טיפים ומשימות קונקרטיות להורים.

אפשרות נוספת היא הדרכת הורים טיפולית יותר, מסלול שיכול לכלול בחינת דפוסי ההתנהגות של ההורים לעומק, זיהוי דפוסי הורות המועברים במשפחה מדור לדור, זיהוי של המקור לדפוסים האלה בילדות של הורים עצמם, תמיכה רגשית ועוד. המודעות ההורית מאפשרת להורה לשנות את דפוסי ההתנהגות ולמצוא את דרכו הייחודית לעזור לילדיו ולבנות איתם מערכת יחסים של אהבה וכבוד.

כאשר הדרכת הורים ניתנת במסגרת הטיפול בילד, המטרה הנוספת היא לתווך להורים את מה שמתרחש ועולה בטיפול, את מה שעובר על הילד ואת מה שהילד זקוק מההורים בכל שלב ושלב. 

 הידע והכלים שתרכשו בהדרכת הורים אומנם לא תמיד ימנעו חוויות לא נעימות או מצבים מאתגרים,
אך הם בהחלט יעזרו לכם להתגבר עליהם, תוך שמירה על אהבה, כבוד הדדי ושמחת ההורות. 

Group Coloring